نحوه اجرای ارزشیابی پایه ششم

ساخت وبلاگ
چکیده : نحوه اجرای ارزشیابی پایه ششم با سلام به شما همکار عزیز در این قسمت سخنان آقای عرفی رئیس مرکز ... با عنوان : نحوه اجرای ارزشیابی پایه ششم بخوانید :

با سلام به شما همکار عزیز در این قسمت سخنان آقای عرفی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش را قرار دادم تا شما همکار از مطالب ارائه شده آگاه شوید.

خبرگزاری پانا : رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از اعلام نحوه ارزشیابی پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی 92-91خبر داد.

(شنبه11 آذر ساعت 13:47 )

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا ، عبدالامیر عرفی اظهار کرد:براساس مصوبه کمیسیون آئین نامه ها ومقررات شورای عالی آموزش وپرورش،آن دسته ازدانش آموزان پایه ششم ابتدایی،که شیوه ارزشیابی آنان درپایه پنجم به صورت توصیفی بوده است ،صرفاً درسال تحصیلی جاری نیزمطابق آئین نامه مذکور درامتحانات هماهنگ نوبت های خرداد و شهریورماه به صورت توصیفی ارزشیابی خواهند شد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مواد درسی و نوع ارزشیابی دروس پایه ششم ابتدایی تصریح کرد:در این پایه ، درس قرآن دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و 20نمره آزمون پایانی شفاهی ، تعلیمات دینی و اخلاق دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی کتبی ، زبان و ادبیات فارسی دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی شفاهی -کتبی ، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و 20نمره آزمون پایانی کتبی ، ریاضیات دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی کتبی و علوم تجربی نیز دارای20 نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی کتبی خواهد بود.

وی تاکید کرد:دروس هنر ، سلامت و تربیت بدنی و تفکر و پژوهش بصورت مستمر و کلاسی ارزشیابی خواهند شد و شیوه ارزشیابی درس کار و فناوری متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه صرفاً در سال جاری برخی از دانش آموزان براساس این دستورالعمل ارزشیابی توصیفی می شوند، بیان کرد :برگزاری امتحانات متفرقه در دوره ابتدایی به استثنای پایه ششم در داخل کشور مجاز نمی باشد و حداقل سن برای ثبت نام در این امتحانات برای داوطلبان ، 11سال تمام است.

عرفی در پایان خاطر نشان کرد:برای اولین بار این مرکز با همکاری و مشارکت معلمان مجرب و متخصص قصد دارد، بانک نمونه سوالات مطلوب و استاندارد این پایه را تهیه و به منظور بهره برداری معلمان به سراسر کشور ارسال نماید.


ردیف

نام درس

نحوه ارزشیابی

نوع آزمون

ارزشیابی مستمر

ارزشیابی پایانی

1

قرآن

20

20

شفاهی

2

تعلیمات دینی و اخلاق

20

20

کتبی

3

زبان و ادبیات فارسی

20

20

شفاهی کتبی

4

مطالعات اجتماعی و آداب زندگی

20

20

کتبی

5

ریاضیات

20

20

کتبی

6

علوم تجربی

20

20

کتبی

7

هنر

20

------------

-----------

8

سلامت و تربیت بدنی

20

------------

--------------

9

کار و فناوری

20

------------

---------------

10

تفکر و پژوهش

20

------------

----------------درسی...
ما را در سایت درسی دنبال می کنید

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 550 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 21:02