رنک الکسا شما بروز شد : 0 درسی

درسی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

با سلام و خسته نباشید به شما مخاطبین عزیز و همکاران گرامی با توجه به در خواست بعضی از معلمین پایه دوم در این قسمت راهنمای ریاضی چهار فصل اول تهیه شده است انشا الله برای شما عزیزان مفید واقع شود.

فصل اول و دوم ریاضی پایه دوم( دریافت فایل)

فصل سوم و چهارم ریاضی پایه دوم( دریافت فایل)

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 312 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 21:03
برچسب‌ها :

باسلام خدمت شما همکاران و مخاطبین عزیز در این قسمت یک نمونه سوال فارسی ششم توسط یکی از همکاران ( خانم حیدری چالی) از دبستان رسالت منطقه 8 تهران طراحی شده است امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

نمونه سوال فارسی ششم ( دریافت فایل)

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 506 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 21:03
برچسب‌ها :

با سلام به شما همکار عزیز در این قسمت سخنان آقای عرفی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش را قرار دادم تا شما همکار از مطالب ارائه شده آگاه شوید.

خبرگزاری پانا : رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از اعلام نحوه ارزشیابی پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی 92-91خبر داد.

(شنبه11 آذر ساعت 13:47 )

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا ، عبدالامیر عرفی اظهار کرد:براساس مصوبه کمیسیون آئین نامه ها ومقررات شورای عالی آموزش وپرورش،آن دسته ازدانش آموزان پایه ششم ابتدایی،که شیوه ارزشیابی آنان درپایه پنجم به صورت توصیفی بوده است ،صرفاً درسال تحصیلی جاری نیزمطابق آئین نامه مذکور درامتحانات هماهنگ نوبت های خرداد و شهریورماه به صورت توصیفی ارزشیابی خواهند شد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مواد درسی و نوع ارزشیابی دروس پایه ششم ابتدایی تصریح کرد:در این پایه ، درس قرآن دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و 20نمره آزمون پایانی شفاهی ، تعلیمات دینی و اخلاق دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی کتبی ، زبان و ادبیات فارسی دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی شفاهی -کتبی ، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و 20نمره آزمون پایانی کتبی ، ریاضیات دارای 20نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی کتبی و علوم تجربی نیز دارای20 نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20نمره آزمون پایانی کتبی خواهد بود.

وی تاکید کرد:دروس هنر ، سلامت و تربیت بدنی و تفکر و پژوهش بصورت مستمر و کلاسی ارزشیابی خواهند شد و شیوه ارزشیابی درس کار و فناوری متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه صرفاً در سال جاری برخی از دانش آموزان براساس این دستورالعمل ارزشیابی توصیفی می شوند، بیان کرد :برگزاری امتحانات متفرقه در دوره ابتدایی به استثنای پایه ششم در داخل کشور مجاز نمی باشد و حداقل سن برای ثبت نام در این امتحانات برای داوطلبان ، 11سال تمام است.

عرفی در پایان خاطر نشان کرد:برای اولین بار این مرکز با همکاری و مشارکت معلمان مجرب و متخصص قصد دارد، بانک نمونه سوالات مطلوب و استاندارد این پایه را تهیه و به منظور بهره برداری معلمان به سراسر کشور ارسال نماید.


ردیف

نام درس

نحوه ارزشیابی

نوع آزمون

ارزشیابی مستمر

ارزشیابی پایانی

1

قرآن

20

20

شفاهی

2

تعلیمات دینی و اخلاق

20

20

کتبی

3

زبان و ادبیات فارسی

20

20

شفاهی کتبی

4

مطالعات اجتماعی و آداب زندگی

20

20

کتبی

5

ریاضیات

20

20

کتبی

6

علوم تجربی

20

20

کتبی

7

هنر

20

------------

-----------

8

سلامت و تربیت بدنی

20

------------

--------------

9

کار و فناوری

20

------------

---------------

10

تفکر و پژوهش

20

------------

----------------نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 517 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 21:02
برچسب‌ها :

با سلام به شما مخاطب و همکار گرامی در این قسمت نمونه سوالاتی از دروس مختلف مربوط به میان نوبت ارائه شده است امیدوارم برای شما مفید باشد.البته همکار عزیز برای نوبت اول چون امتحانات در مدرسه اجرا می شود اگر از بودجه بندی کمی جلو و یا عقب باشید مشکلی نیست.

نمونه سوال نگارش(انشا) میان نوبت اول پایه ششم ( دریافت فایل )

نمونه سوال مطالعات اجتماعی میان نوبت اول پایه ششم ( دریافت فایل )

نمونه سوال علوم میان نوبت اول پایه ششم ( دریافت فایل )

نمونه سوال املا میان نوبت اول ( دریافت فایل)

نمونه سوال هدیه ها میان نوبت اول ( دریافت فایل)

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 2267 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 21:01
برچسب‌ها :

با سلام و قبولی عزاداری شما بزرگواران در این قسمت نکاتی در رابطه با چهار فصل اول علوم برای شما عزیزان طراحی شده است البته باید از زحمات همکاران عزیز و بزرگوار دبستان شاهد بندر انزلی تشکر کنم که این مطالب را تهیه کرده اند. به قول معرف باری روی زمین قرار دارد و باید همه با هم کمک و یاری کنیم تا بتوانیم این بار را درست به مقصد برسانیم انشا ا...

نکات درس 1 و 2 علوم ششم( دریافت فایل)

نکات درس 3 و 4 علوم ششم( دریافت فایل)

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 1394 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 20:59
برچسب‌ها :

ای عزیزان به شما هدیه زیـــــــــزدان آمد

عید فرخنـــــــده ی نورانی قربـــــــــان آمد

حاجیان سعی شما شد به حقیقت مقبول

رحمت واسعــــه ی حضــرت ســـبحان آمد
عید قربان بر تمامی شیعیان مبارک باد.


نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 463 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 20:58
برچسب‌ها :

( من کنت مولا فهذا علی مولا )

حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه ی تکمیل دین و تتمیم نعمت همگان

با عرشیان و فرشیان است ، محضر شما و همه ی شیعیان

تبریک و تهنیت عرض می نمایم

گفت پیـغمبر به یــارای سخــن / پیک رب العالمین آمد به من

گفت حیدر را خدا این تحـفه داد / بر همه خلق جهان فضلش نهاد

گشت داخــل از یقین زوج بتول / در ولایــت با خداونــد و رسول

عید غدیر خم بر شما مبارک

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 396 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 20:57
برچسب‌ها :
 

اطلاعات عمومی برای معلم اسید ها و بازها PH

در جهان میلیون‌ها ماده‌ی شیمیایی وجود دارد. بعضی از آنها دارای خاصیت اسیدی و بعضی دیگر دارای خاصیت بازی هستند. اسیدها موادی هستند که در ترکیب با آب یون هیدروژن (+H) آزاد می کنند. بازها موادی هستند که در ترکیب با آب یون هیدروکسید (-OH) آزاد می کنند (آزاد شدن یون دراین گونه واکنش ها تفکیک نامیده می‌شود). یون هیدروکسید آزاد با یون هیدروژن مولکول آب تولید می کند: H+ + OH- = H2O .

در این حالت بازها تراکم یون هیدروژن را در محلول کاهش می دهند. محلولی که غنی از یون‌های هیدروژن است را اسیدی و محلولی که مقدار کمی یون هیدروژن دارد را بازی می نامند. بعضی از اسیدها بصورت جزئی تفکیک می‌شوند و به آنها اسید ضعیف می گویند؛ بعضی دیگر تفکیک کامل دارند و اسید قوی نامیده می‌شوند. بازها هم به همین ترتیب می‌توانند ضعیف یا قوی باشند.
اسیدها و بازهای رقیق که کمتر اشباع هستند فعالیت کمتری در واکنش ها دارند. میزان اسیدی و بازی بودن مواد بوسیله‌ی واحدهای PH اندازه گیری می‌شود. شاخص مورد استفاده محدوده‌ای بین 0 تا 14 دارد. موادی که PH پائین‌تر از 7 دارند اسید‌، آنهایی که PH مساوی 7 دارند خنثی و آنهایی که PH بالاتر از 7 دارند را باز می‌نامند. موادی که PH خیلی پایین دارند اسید قوی و آنهایی که PH خیلی بالا دارند باز قوی هستند. اسیدها و بازهای غلیظ بسیار خورنده و خطرناک هستند.
PH سنجشی برای میزان تراکم یا غلظت یون هیدروژن در محلول است. از آنجا که تعداد رقم‌های این کمیت بسیار زیاد خواهد شد، آن را با لگاریتم در مبنای ده نشان می‌دهند و چون این تراکم همواره از 1 کوچک‌تر است لگاریتم همیشه علامت منفی می‌گیرد و برای جلوگیری از نوشتن علامت منفی، قرار داد شده که همواره آن را با علامت مثبت بنویسند (یک علامت منفی به آن اضافه شده). بنابراین PH ،لگاریتم غلظت یون هیدروژن است و آن را این‌گونه نشان می دهند: [+PH=-log[H
بنابراین هرگاه PH عدد کمتری داشته باشد، غلظت یون هیدروژن بیشتر است.
آب مقطر PH =7 دارد. پس چطور ممکن است که آب مقطر یون هیدروزن آزاد داشته باشد؟ این پدیده به علت تفکیک جزئی برخی از مولکول‌های آب در اثر آشفتگی گرمایی است (H2O- ↔ H+ + OH). این یون‌ها بلافاصله به هم می‌پیوندند و مولکول‌های دیگر تفکیک می‌شوند. به این ترتیب یک تعادل دائمی در غلظت مولکول‌های تفکیک شده وجود دارد.

اندازه‌گیری PH
موادی وجود دارد که قابلیت تغییر رنگ دربرخورد با محیط‌های اسیدی و بازی دارند. این مواد اصطلاحا «PH indicator» ، یا معرف PH نامیده می شوند. برای مثال «فنول فتالئین» و «بروموتیمول بلو» استفاده می‌شود. معمولا برای اندازه‌گیری PH از کاغذهای مخصوص آغشته به معرف استفاده می کنند. این کاغذ‌ها وقتی که در محلول‌های اسیدی یا بازی فرو برده می‌شوند، بلافاصله دچار تغییر رنگ می‌شوند. در این مورد کاغذ لیتموس (یا ترنسل) برای همه شناخته شده است. . امروزه اندازه‌گیری PH بوسیله‌ی ابزارهای الکترونیکی مثل‌ «PH متر» امکان‌پذیر شده است .

کاغذ لیتموس
لیتموس ماده‌ای است که از گلسنگ‌های خاصی بدست می‌آید.لیتموس قابلیت این را دارد که در مقابل مواد اسیدی به رنگ قرمز و در مقابل مواد بازی به رنگ آبی در آید. در بسته‌بندی کاغذ لیتموس یک مقیاس رنگی وجود دارد که رنگ کاغذ در PH مورد نظر را نشان می‌دهداستفاده از کاغذ لیتموس:
استفاده از کاغذ لیتموس بسیار ساده است. ابتدا گوشه‌ی انتها‌ی کاغذ را در مایعی که می‌خواهید آزمایش کنید فرو ببرید و به سرعت خارج کنید. PH مایع با مقایسه رنگ کاغذ با جدول رنگی یا مقیاس در اختیارتان مشخص می‌شود.

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 646 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 20:55
برچسب‌ها :

عاشورا ، تولد دوباره حیات آدمیت و حماسه جاودان عشق و تجلی زیبای توحید است.

در کلاس عاشقی عباس غوغا می کند در دل هر عاشقی عباس مأوا می کند

هر کسی خواهد رود در مکتب عشق حسین ثبت نامش را فقط عباس می کند

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 393 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 20:54
برچسب‌ها :

  برای دانلود نمونه سوالات ششم به ادرس زیر بروید.

http://www.daneshza.com/

نویسنده : امیرحسین مومنی بازدید : 523 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 20:53
برچسب‌ها :
صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد